Ja strādā pieaugušo izglītības jomā, izsaki savu viedokli par Eiropas Komisijas izstrādāto Prasmju Paktu

Eiropas Komisija lūdz visiem pieaugušo izglītības jomā strādājošajiem izteikt savu viedokli par Prasmju Paktu un tās ietekmes stiprināšanu, līdz 12. oktobrim aizpildot anketu tiešsaistē.

Anketas aizpildīšana aizņems ap 10 – 15 minūtes laika.

Lai aizpildītu anketu, spied šeit >>.

 

Par Prasmju Paktu

Eiropas prasmju programmā Eiropas Komisija ierosināja Prasmju Paktu (to oficiāli izziņos šī gada novembrī). Tas ir pilnīgi jauns prasmju iesaistes modelis, kas palīdzēs risināt Covid-19 izraisītās problēmas un īstenot atgūšanos no tām, vienlaikus tas ir cieši saistīts arī ar ES rūpniecības stratēģijas un zaļās un digitālās pārejas mērķiem.

Prasmes – tā ir ikviena pieaugušā cilvēka atslēga uz izdošanos nākotnē. Arvien vairāk ir jāmācās un jāturpina mācīties, lai gūtu panākumus. Tikai darbojoties visiem pieaugušo izglītības jomā strādājošajiem kopā, mēs varam panākt tādas pārmaiņas, kas veicinās ekonomisko atveseļošanās un sociālās iekļaušanas procesu. Saskaņā ar Eiropas Komisijas izstrādāto Prasmju Paktu, visas tautsaimniecības nozares, valsts un privātie darba devēji, sociālie partneri, izglītības un apmācību nodrošinātāji, kā arī valstu nodarbinātības aģentūras tiks aicinātas kopīgi izstrādāt jaunu rīcības plānu.

Prasmju Pakta mērķis ir mobilizēt un aktivizēt visas iesaistītās puses veikt nepieciešamās darbības, lai iedzīvotāji, kas ir darbaspējīgajā vecumā, celtu savu kvalifikāciju vai pārkvalificētos un pilnveidotu zināšanas.

Eiropas Komisija lūdz ikvienam ES ekspertam, kurš darbojas pieaugušo izglītības jomā, izteikt savu viedokli par Prasmju Paktu un dalīties savos ieteikumos, ko vajadzētu darīt, lai situāciju pieaugušo izglītībā stiprinātu.

Plašākai informācijai: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Pact_for_Skills_stakeholders_survey

 

Materiālu latviešu valodā sagatavoja Kintija Bulava